Janowiec nad Wisł± dawniej i dzi¶ - jest to fotoblog Janowca jakiego dot±d nie znali¶cie, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.
Blog > Komentarze do wpisu

SˇSIEDZI, LATA 1942..

Olejarczykowie, Brzozowscy

Następna perełka... Rodzina p. Jaroszyńskich, Olejarczyków i Brzozowskich, lata 1942 (?)

Od lewej siedzi : p. Helena Jaroszyńska (z d. Szymańska), trzyma na kolanach córkę, p. Jadwigę (Graszkiewicz). Po prawo (pod krawatem) siedzi jej m±ż, p. Maksymilian Jaroszyński. 
Dziewczynka w białej sukience, to p. Krystyna Brzozowska (wyszła za m±ż za p. Czesława Tarłowskiego, córka p. Jana Brzozowskiego)

Najniżej siedz± p. Henryk* Olejarczyk (myszka) i (??), za nimi siedzi tata p. Henryka* - p. Aleksander Olejarczyk. 

Państwo Helena* i Maksymilian* Jaroszyńscy byli rodzicami p. Henryka Jaroszyńskiego (Maksyma) i Jadwigi (Graszkiewicz).

 Byli też dziadkami p. Elżbiety Krawczyk (z d. Graszkiewicz) i Zbigniewa Graszkiewicza, Romana*Jaroszyńskiego, Heleny Wójcik, Danuty Karpowskiej, Wandy Szmigiel, Małgorzaty Walasek ( z d. Jaroszyńskich).

Prawdopodobnie od imienia p. Maksymiliana rodzinę p. Jaroszyńskich nazwano "Maksymami". Dawniej do nazwisk często używano imienia męża i mówiono np. : "Idę do Maksymów Jaroszyńskich, Janków Brzozowskich, Olków Olejarczyków".

Pan Aleksander Olejarczyk był tat± p. Henryka i Zenona, dziadkiem p. Elżbiety Perkowskiej i p. Aleksandra. Jak widać często dawano też dzieciom imiona po dziadkach.

Można powiedzieć, że jest to wzorcowe zdjęcie s±siadów :)

poniedziałek, 28 paĽdziernika 2013, buncyk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: