Janowiec nad Wisł± dawniej i dzi¶ - jest to fotoblog Janowca jakiego dot±d nie znali¶cie, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.
Blog > Komentarze do wpisu

RODZINA WÓJCIKÓW/TARŁOWSKICH..

Witajcie, kochani :)

 Czy kto¶ mi pomoże odnaleĽć krewnych p. Przemka ?

Pan Przemysław Wójcik trafił na stronę o Janowcu i bardzo mu się blog podoba, szczególnie duża ilo¶ć zdjęć archiwalnych, więc postanowił napisać z pro¶b± o pomoc w odnalezieniu rodziny, która pochodzi wła¶nie z Janowca. Chciałby też móc zobaczyć jakie¶ zdjęcia swoich przodków, dlatego bardzo Was proszę, kochani - je¶li kto¶ z Was wie o kogo chodzi napiszcie w komentarzu (pod wpisem) lub na priv (adres na samym dole).  Je¶li kto¶ z Was posiada zdjęcia krewnych i przodków p. Przemka, proszę Was bardzo, prze¶lijcie  i podzielcie się nimi z p. Przemkiem.. A może odezwie się sama rodzina.. ;)

***

Babcia p. Przemka nazywała się Helena Wójcik (z domu Tarłowska), wyszła za m±ż za Stanisława Wójcika z Oblas i miała dwóch synów Jgnaca  (ojca p. Przemka) i Karola.

Była córk± p. Weroniki (z d. Jaroszyńskiej) i Jana Tarłowskich.

P. Helena była siostr± p. Czesława Tarłowskiego, Marii, Elżbiety (Flakowskiej, ż. Romana, Biety) i Aleksandry (Anzelm, Oli).

Na pocz±tku XX wieku jej rodzice (Weronika i Jan Tarłowscy) wyjechali do Samarykandy w Uzbekistanie, gdzie p. Jan pracował jako felczer w różnych szpitalach. Tam się wła¶nie urodziła p. Helena i tam zmarł p. Jan* w 1918 r. Potem wrócili do Janowca.

Po wojnie p. Helena Wójcik (z d. Tarłowska) razem z trzema siostrami przeniosła się do Nowej Wsi Królewskiej k/Wrze¶ni.

Pani Weronika* zmarła w 1946 r. w Janowcu (obecnie przeniesiona na cmentarz we Wrze¶ni). 

*** 

Dziadek p. Przemka nazywał się Stanisław Wójcik, był synem Marii (z d. ??) i Ludwika Wójcików, którzy zmarli na przełomie lat 1950/60 w Oblasach.

Pan Stanisław Wójcik był bratem p. Franciszka (umieszczonego na tablicy poległych, rozstrzelanych w Zwoleniu), Jana, Edwarda*, Heleny (Kochańskiej), Marii (Figury), Zofii (Skowyry, l. 98)

Jak zwykle liczę na Wasz± pomoc, kochani i pozdrawiam serdecznie, gdziekolwiek jeste¶cie... z Janowca nad Wisł± ;)

buncyk@gazeta.p

..p.s. Ci±gle aktualne !!!

Dodano 17.09.14 r. :


Odezwała się krewna p. Przemka, p. Elżbieta, wnuczka p. Jana Wójcika. I tak.. wiemy już, że : p. Marianna (czy Maria) i Ludwik mieli jeszcze syna Antoniego, który przez długie lata mieszkał w woj. poznańskim, nieopodal Wrze¶ni. Miał córkę Lidię, która mieszkała w Puławach, miałaby teraz nieco ponad 70 lat. Pani Elżbiecie wydaje się, że p. Lidka miała starszego brata, ale nigdy go nie spotkała i nie ma pewno¶ci, czy nie zawodzi j± pamięć.. U schyłku życia p. Antoni mieszkał w Oblasach i troszczyła się o niego jego siostra, Helena.

Niestety p. Elżbieta nie posiada fotografii rodzinnych z tego okresu. Prosi o przekazanie tych danych Przemkowi i zał±cza serdeczne pozdrowienia.

Postanowiłam napisać tutaj, ponieważ być może informacji o swoich przodkach poszukuje też reszta rodziny p. Wójcików..  

Gdyby kto¶ miał jeszcze jakie¶ dane lub zdjęcia, proszę napisać..

Pozdrawiam.. :)

poniedziałek, 25 listopada 2013, buncyk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: