Janowiec nad Wisł± dawniej i dzi¶ - jest to fotoblog Janowca jakiego dot±d nie znali¶cie, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.
Blog > Komentarze do wpisu

CO Z TYM ZALEWEM, CZYLI WIELKA KISZKA W JANOWICACH... FILMY..

Witam :)

Znalazłam ciekawe filmiki, my¶lę, że warto się z nimi zaznajomić przed zebraniami z mieszkańcami i wyborami, bo to jakby nie było już tuż, tuż.. Kampania się zaczęła już w sierpniu.. ;)

Obiecanek, co to nowa władza zrobi były też przed referendum, nasłuchali¶my się, nadeszła pora j± też podliczyć i rozliczyć, każdemu według jego zasług.. ;)

Tu filmik z czerwca 2014 :

https://www.youtube.com/watch?v=9k7lrY34Gt0

I z sierpnia 2014 :

https://www.youtube.com/watch?v=reNUGZib1m0

Nie dajcie się, kochani tylko 'kiełbasie wyborczej' na tych zebraniach z mieszkańcami, bo to wiecie.. i tak skorzystaj± na tym tylko nieliczni.. ;)

Wkrótce ładne stare zdjęcia ;) 

 A w Janowcu piękna złota jesień.. No i trochę ciszej się zrobiło, bo szkoła się zaczęła, urlopowiczów też mniej..

Pozdrawiam, gdziekolwiek jeste¶cie.... :)

buncyk@gazeta.pl 

czwartek, 04 wrze¶nia 2014, buncyk

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Go¶ć: Melania, *.dynamic.chello.pl
2014/09/04 21:36:44
Witam. Oto informacje z UG odno¶nie zalewu, warto się z nimi zapoznać, aby znać obustronny punkt widzenia, nie tylko opozycyjny :) Pozdrawiam.

Jedn± z najważniejszych inwestycji w naszej gminie jest przebudowa zalewu w Janowicach. Inwestycja ta jest skomplikowana i wieloobszarowa, a przy tym wymaga częstych konsultacji i uzgodnień z wieloma instytucjami, urzędami. Stopniowo zaczynaj± być widoczne efekty prac ziemnych. Doprowadzono media (pr±d i wodę), ukształtowano nabrzeże, ł±cznie z miejscem na now± plażę. Koryto rzeki Plewki już jest wyprowadzone na zewn±trz, co gwarantuje czysto¶ć wody w zbiorniku. Wykonano zbiornik osadczy, zbieraj±cy osady i brudy płyn±ce Plewk±. Powstaje infrastruktura drogowo-parkingowa (utwardzanie podłoża i układanie nawierzchni z kostki brukowej). Tempo prac ziemnych hamuj± jednak niesprzyjaj±ce warunki pogodowe burze i częste opady deszczu, ponieważ zbiornik położony jest czę¶ciowo na terenach bagnisto torfowych. Termin zakończenia prac ziemnych planowany jest na koniec paĽdziernika tego roku. Co istotne: przebudowa zalewu w Janowicach realizowana jest zgodnie z dokumentacj± i w tak szybkim tempie jak tylko jest to możliwe, pod kontrol± różnorodnych instytucji, które nie stwierdziły żadnych nieprawidłowo¶ci.