Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

czwartek, 30 stycznia 2014

W Janowcu dziś jest bardzo, bardzo zimno !!! Jest - 17 st. C, odczuwalne  - 27 C, brrr.

Przydałby się koksownik na przystanku ;) Bez komentarza :)

Pzdr. srd. :)

buncyk

wtorek, 28 stycznia 2014

W związku z cofnięciem pełnomocnictw sekretarzowi UG, p. Piotrowi Lewandowskiemu do zastępowania p. J. Gędka w czasie jego nieobecności, otrzymał je p. Łukasz Kramek, kierownik ref. d/s Komunalnych.

P. Kramek będzie sprawował funkcję zastępcy wójta do czasu powołania nowego sekretarza, który ma być wyłoniony w drodze konkursu, po odejściu p. P. Lewandowskiego z UG.

P. Łukasz Kramek jest absolwentem Wojskowej Akademii Technicznej. Pracował w UG w referacie spraw obywatelskich, (gdzie zajmował się m.in. obrona cywilną), a ostatnio jako kierownik referatu d/s komunalnych.

Dane te pochodzą ze strony Janowiec.Info  P. Kramek pochodzi z Janowca.

Tak, że niedługo konkurs na sekretarza, jakby ktoś był zainteresowany... ;)

A w Janowcu zimno i biało..

Pozdrawiam :)

buncyk

sobota, 25 stycznia 2014

 Witam :)

Pewnie jesteście ciekawi, kochani, co w Janowcu nowego.. :)

Ano.. przede wszystkim biało i zimno. Teraz jest minus 15 st. C, w nocy było - 19 C,  a ma być jeszcze zimniej, więc warto się zaopatrzyć w świeczki i gaz, a najlepiej nie wychodzić spod pierzyny, jeśli ma kto Was grzać  ;))) No, chyba, że to stary piec jest i już nie grzeje :)))

No, ale te mrozy maja być tylko chwilowe przejściowe, późnej już będzie tylko cieplej..

W Janowcu trwają już ferie. GOK nawet zorganizował na ten czas dla dzieci zajęcia ;)

Szkoda tylko, że w Janowcu dzieci i młodzież nie mają za bardzo gdzie iść na łyżwy, sanki, czy nawet narty. Nie ma lodowiska i górki bezpiecznej przeznaczonej specjalnie do tego, jak np. w Puławach, czy innych miastach, więc się dzieci nudzą.

 A nuda, to najgorsze, co może być. Z nudy właśnie do głowy przychodzą im różne "ciekawe" pomysły, nie zawsze dobre, jak np. ognisko z wódą.. itp.  Skąd wiem ? Z FC.

A czy wiecie, gdzie się spotykają nasze starsze dzieci ? W pustostanach ! To straszne.. Co się dziwić, że chcą jak najszybciej stąd wyjechać..

Gdzie te czasy, kiedy Dom Kultury (dosłownie) tętnił życiem, a zimą to już całkiem było gwarno i wesoło, i każdy tęsknił za feriami w Janowcu.. ?? :(

Miejmy nadzieję, że nowa władza pomyśli w pierwszej kolejności też o naszej młodzieży (12-18 l)

No, dziś wystawa fotograficzna w GOK-u. Chyba po to, aby móc co wspominać ;)

Pozdrawiam z Janowca.. !

buncyk 

.. Nie byłabym sobą, gdybym nie przypomniała..  Uważajcie na siebie i innych, kochani w te mrozy !!! Psy i koty też !!! :)

piątek, 24 stycznia 2014
wtorek, 21 stycznia 2014

Wszystkiego Najlepszego z okazji Dnia Babci dla Wszystkich naszych Babć i Prababć za dobre ich serca, cierpliwość, pomoc !!!

Jesteście wspaniałe !!! Wielkie dzięki !!! :)

buncyk

babcia Ola  babcia Zosia  babcia Marysia.....  

P.S.

..A dodatkowo w Janowcu babcie powinny mieć swój pomnik, co nie ? ;))

sobota, 18 stycznia 2014

Hej, hej..

Kochani, mam dla Was nową wiadomość..

Jerzy Wójcik

 Pan Jerzy Wójcik (były sekr. UG) został zatrudniony w Urzędzie Gminy jako doradca wójta d/s administracyjnych, pracuje w nie pełnym wymiarze godzin i odpowiada za doradztwo w zakresie usprawnienia pracy gminnych jednostek.

Do zadań p. J. Wójcika jako doradcy należeć będą m.in. : poprawa funkcjonowania UG i jednostek mu podległych (GOK, SP, ZOZ, itp..) przez opracowanie nowej struktury organizacyjnej, szkolenia i kontrole.

Pan Jerzy Wójcik jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji UMCS-u. Jako sekretarz UG przepracował 30 lat : 4 lata w gminie Żyrzyn i 26 lat w gminie Janowiec (1976-2002).

W ostatnich latach p. Wójcik przebywał na emeryturze.

P. Jerzy (Bartłomiej) Wójcik jest s. Mieczysława*, mieszka na Radomskiej, ma dużo nie wykorzystanej wiedzy, energii (aż nadto) i czasu, więc myślę, że fajnie, jeśli udzieli się ona naszej gminie ;) 

..Powiem Wam, kochani, że ja osobiście cieszę się, że to właśnie p. Jerzy Wójcik został doradcą p. wójta.

Dawniej p. Wójcik był sekretarzem przy p. wójcie Dębickim, zawsze baardzo punktualny (dla pracowników za bardzo ;) ),  na bieżąco znał wszystkie przepisy i prawa, które wchodziły w życie (co dzień Rzeczpospolita na sam początek dnia). Ale co najważniejsze miał bardzo dużą wiedzę prawa i polityki, respekt i szacunek od wójta i pracowników, no i umiejętność przeprowadzania szkoleń.

Co do tego możecie być pewni, że szkolenia pracowników i może radnych będą (jeśli to będzie w zakresie pracy p. Wójcika, choć szkolenia radnych powinien przeprowadzać przewodniczący rady, "powinien", ale nigdy nie było ;)) :)

Skąd wiem ?  Hmm.... Jak to mówią z nie jednego pieca i nie ma tego złego... ;)

Naszej gminie gratuluję - miejmy nadzieję właściwego wyboru i powodzenia w pracy dla p. Wójcika (również z korzyścią dla mieszkańców) ! :)

P.S.

A swoją drogą.. to co robi sekretarz Lewandowski w UG i za co mu się płaci, hmm.. ?

Być może dla jednych z Państwa jest to dobra wiadomość, dla innych (sądząc po wpisach na forum dziennika wschodniego - CBA), wręcz przeciwnie, ale nie uprzedzajmy faktów -  czas pokaże..

Wszystkim nam potrzeba trochę spokoju, dystansu i oddechu po tym referendum, a tym bardziej nowej władzy, aby lepiej pracowała, bez nerwów, z pożytkiem dla nas, mieszkańców oczywista oczywistość, więc prześlijmy im dużo pozytywnej energii, kochani, bo złej to w Janowcu jest aż nadto od pokoleń.

Czytając forum pomyślałam, że co się dziwić, że w Janowcu jest źle, kiedy od lat sami siebie przeklinamy i życzymy sobie źle, nawet nie zastanawiając się nad słowami i skutkami..

Jakoś przeklinać jest łatwiej, ale jakbyśmy się zastanowili, kiedy ostatnio (i czy w ogóle) kogoś pobłogosławiliśmy, to pewnie wyszłoby na to, że i owszem, dzieci... przed ślubem ;)

A przecież kiedyś przy każdym wyjściu, czy przed podróżą błogosławiono : idź z Bogiem, jedź z Bogiem, wracaj  z Bogiem..

Z drugiej strony nie ma co się dziwić, że mieszkańcy Janowca  się denerwują - za dużo przeszli, zbyt wiele razy im obiecywano, że będzie lepiej, a rok poprzedni był pełen emocji i nerwów.. Już chyba szybciej jest nam uwierzyć w złe i to, że znów coś nam odbiorą, niż w to, że będzie lepiej.. ?

Dlatego, kochani musimy odegnać tego pecha z Janowca, przesyłając dużo dobrej energii władzy i nam wszystkim, i .. dla odmiany dobrych życzeń :)

Taką miałam dziś refleksję ;)  Mam nadzieję, że Was, kochani nie zatkało :)))

Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteście... !!! :)

buncyk ;)

piątek, 17 stycznia 2014

Witajcie kochani.. :)

Postanowiłam zrobić krótkie podsumowanie tego, co się działo w 2013 r. w Janowcu. A troszkę tego było ;)

To właśnie Janowiec został wybrany Perłą Lubelszczyzny :)

Poza tym 22.09.13 odbyło się referendum i odwołano p. T. Koconia z funkcji wójta UG większością głosów. Na komisarza UG został mianowany p. J. Gędek, który tymczasowo (do wyborów samorządowych, które odbędą się na jesieni) pełni obowiązki wójta. Było zwolnienie dyr. SP Bińczaka przez byłego wójta, protesty rodziców, zamknięcie zakł. komunalnego, wyłączenie lamp na ulicach, podwyżki opłat za wodę i śmieci, przywrócenie do pracy dyr. SP przez komisarza..

Były niestety też dwie tragedie w naszej gminie, dwoje bardzo młodych ludzi zginęło tragicznie (miejmy nadzieję, że wyciągniemy z tego wnioski), kilka osób znanych nam zmarło ( w tym mama byłego p. wójta)  :(

Zima 2012-13 była długa, trwała prawie do kwietnia (za co teraz przyszły nam duże rachunki za prąd), lato zaś było upalne i suche. Teraz znów, choć jest już styczeń 2014, tylko raz prószył w Janowcu śnieg, którego na drugi dzień już nie było :)

Mikołaj, Święta i Sylwester były bez śniegu i bałwana ( ale nie Wielkanocny Zając ;)), raz w styczniu nawet było bardzo ciepło i słonecznie, a w ogrodzie kwitły stokrotki :) Ksawery zahaczył ciut o Janowiec też i kilka godz. nie było prądu w domach. Ostatnio zaś znów częściej pada.. deszcz.

Blog ten odwiedzało bardzo dużo gości, kilka osób podesłało zdjęcia (dziękuję bardzo). Kilka rodzin powiększyło swoje drzewo genealogiczne i kilku krewnych się odnalazło (Jaślan JK....)

Jeśli o czymś zapomniałam kochani, to sorry.. skleroza nie boli ;)

A wiecie dlaczego u nas nie ma zimy ? :)

Bo jest w USA :)))

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się... !!! :)

buncyk ;)

środa, 01 stycznia 2014

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2014 ROKU... I KAŻDEGO DNIA W TYM ROKU ŻYCZĘ WSZYSTKIM GOŚCIOM ODWIEDZAJĄCYM MÓJ BLOG !

buncyk ;)

 

2014  

 2014                                   2014  

  2014                      2014

2014

O autorze
Tagi