Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

piątek, 28 marca 2014
piątek, 21 marca 2014
czwartek, 20 marca 2014

Hej , hej...

Ogłaszam wszem i wobec..  W Janowcu jest już wiosna !!! :) Od tego roku będzie już zawsze 20 marca, zamiast 21-go :) I to nie żart :)

Acha.. Już nie długo święta..  Dom Kultury ogłasza konkurs (chyba raczej w Domu Kultury odbędzie się konkurs ;) ) na najładniejszą palmę i pisankę, więc jak ktoś ma ochotę, to czas na zgłoszenie jest do 14.04.14r.  (łatwo zapamiętać).

Nie wiem, jak się ma w ogóle konkurs do świąt, hmm.. Powiem szczerze, że ja nie jestem za żadnymi konkursami, bo zawsze kilka osób wygra nagrody, a reszcie jest bardzo przykro, choć się też napracują, a już w szczególności za takimi świątecznymi. A dzieci to już w ogóle bardzo szkoda... Lepiej jest np. komuś pomóc w tym czasie lub podarować mu palmę czy pisanki, czy "na" święta.. A dać babci zrobioną przez  siebie palemkę, czy pisankę, to dopiero radość w oczach dziecka.. i babci ;)

Ach no, przypomniało mi się ..  A co to mówił papież Franciszek, żeby w święta robić konkursy ? ;)

No, ale to tylko moje zdanie. Jak zwykle musiałam to wyrzucić z siebie :)

A dziś cieplutko i słonecznie było, jak to na wiosnę.

Pozdrawiam serdecznie, gdziekolwiek jesteście, hej !!! :)

buncyk

...Jaki tu konkurs wymyślić, hmm.. ;)

Może, kto mniej wypije w święta ? ;)) Nagroda - zdrowie, spokój, radość.. :)

Ej, no nie, czemu tylko w święta.. ? ;) Już wiem, co powiecie..  :)))

czwartek, 13 marca 2014

Poniżej przedstawiam harmonogram spotkań p.o wójta Jana Gędka z mieszkańcami poszczególnych miejscowości. Oczywiście mieszkańcy naszej gminy mogą uczestniczyć nie tylko na spotkaniu w swojej miejscowości, ale też (a wręcz jest wskazane) na zebraniu sąsiedniej miejscowości. Dlatego przychodźcie, kochani, trzeba ułożyć te nasze janowieckie puzzle w całość ;) I tak :

                  18.03.14r. (wtorek, strażnica OSP) - OBLASY

                                 19.03.14r. (środa, budynek byłej szkoły w Brześcach) - BRZEŚCE, BRZEŚCE KOLONIA

                            20.03.14r. (czwartek, strażnica OSP) - WOJSZYN

                                  24.03.14r. (poniedziałek, strażnica OSP) - NASIŁÓW

                            25.03.14r. (wtorek, GMINNY DOM KULTURY) - JANOWIEC

                                   26.03.14r. (środa, budynek Centrum Integracji Wiejskiej) - JANOWICE

                           27.03.14r. (czwartek, strażnica OSP) - TRZCIANKI

Tematy zebrań :

 Informacja p. Komisarza Gminy o realizacji zadań w 2014r.

                  Ocena współpracy wójta z Radą Gminy - po referendum z 22.09.13r.

      Ocena funkcjonowania jednostek podległych Wójtowi Gminy.

                      Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia Funduszu Sołeckiego w 2015r.

Wszystkie zebrania rozpoczynają się o godz. 18.00, więc naszykujcie się, kochani na dłuższe posiedzenie..

środa, 12 marca 2014

Hej, hej...

Nie uwierzycie, kochani ... Dziś jest w Janowcu.. 30 st. na słońcu !!! :)  Każdy coś robi na dworze. 

A i ulice dziś gmina sprzątała, tj. ciągnikiem zamiatano, super, bo już tyle piachu było.. :) Oby tak dalej i częściej.. ;) Może i kosze postawią.. ;)

No, lecę na ogród i ja :)

Dziękuję bardzo Wam, kochani za odwiedziny :) W ub. tygodniu było nas tylko 6520 ;) a Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś jest na miejscu 549/349 943, czyli, że jest lubiany chyba.. :)

Acha, żeby przeczytać ostatnie wpisy i być na bieżąco wystarczy wejść w kat. "wszystkie" (pod nazwą bloga) lub w tag "Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś" (z boku bloga).

Pozdrawiam serdecznie, hej.. ! :) I uważajcie na siebie i innych... !! ;)

buncyk

sobota, 08 marca 2014

8 MARCA               8 MARCA               8 MARCA

Z okazji Dnia Kobiet życzę Wszystkim Paniom odwiedzającym mój blog w Dniu Ich Święta ; wszystkiego dobrego, aby takie dni jak dziś były częściej, niż raz w roku, a Panowie przynosili Wam ciągle, drogie Panie i bez okazji kwiatki i czekoladki  ;))  (słyszą ? :) )

Mam nadzieję, że nie będzie nic  w tym złego, jeśli przy okazji, (myślę, że w imieniu nas wszystkich) podziękuję Wszystkim Paniom z Janowca, a zwłaszcza  babciom, prababciom, mamom, żonom, siostrom i kochankom ;) za ich trud, jaki ponosiły (i często ponoszą nadal) i ciężkie życie, aby teraz żyło się tu lepiej (choć wiadomo, że w Janowcu nigdy lekko nie było, a gdy przypomnimy, że nie było prądu, pralek, wody, kombajnów, ciagników, nawet często konia, czy krowy, rowera, był głód, bieda, częste powodzie i pożary, wojny, obozy, kradzieże, choroby, bardzo duża umieralność, rodziny przeważnie wielodzietne..,  to zobaczymy, że najbardziej ucierpiały w Janowcu właśnie kobiety. Są one prawdziwymi janowieckimi bohaterkami..  )   Dlatego z okazji Dnia Kobiet pragnę Im/Wam Wszystkim podziękować, że jakoś to udźwignęły/ście ... A patrząc na to, że janowieckim narodowym sportem mężczyzn była przeważnie mahorka i samogon,(a gorzelnia była też blisko, bo w Oblasach), to już naprawdę duży szacun dla kobiet, które często przypłacały to utratą zdrowia .. !!

Mam nadzieję, Panowie, że troszkę inaczej spojrzycie na swoją/je Panią/nie ? ;)

Taką miałam dziś refleksję.. :)

Pozdrawiam serdecznie :)

 Dla Pań :  http://www.youtube.com/watch?v=-nwrFSngsE4

buncyk

piątek, 07 marca 2014

Hej, hej ... :)

Kochani, od 18 marca zaczynają się zebrania wiejskie z mieszkańcami. Pierwsze bodajże w Oblasach.  Wkrótce wstawię terminarz zebrań. Najprawdopodobniej w marcu odbędzie się też konkurs na dyr. GOK i być może GOPS, więc kto tam zainteresowany nim jest, niech się zgłasza. Mam nadzieję, że zebrania nie odbędą się "już po" konkursach, aby nas tylko o tym zawiadomić, jak to było z podatkami (zebranie w Janowicach w dniu sesji po sesji o podatkach), lecz "przed" konkursami.

Jutro, tj. 8 marca , w sobotę panie mogą bezpłatnie zwiedzać obiekty muzealne w Janowcu, ale także w Kazimierzu i .. Puławach. Nie wiem, czy w dniu ich święta akurat Panie będą miały czas na zwiedzanie, bo raczej ten dzień spędzają w inny sposób ;), ale jak ktoś może, to akurat jest okazja zabrać też koleżankę :)

W połowie maja otwierają zaś swoje podwoje "Magiczne Ogrody" w Trzciankach. To jest też okazja, aby nauczyciele z naszej szkoły podstawowej i przedszkola pomyślały o wycieczce jednodniowej dla tych dzieci, których rodziców nie stać było na drogie wycieczki kilkudniowe. Zresztą zawsze lepiej zorganizować jest kilka jednodniowych w różne, nawet bliskie, ciekawe miejsca  (bardzo często przez dzieci/młodzież nieznane), niż daleko i drogo. Ważne jest, aby wszystkie dzieci mogły z niej skorzystać, integrować się, odpocząć od nauki. Rodzicom szkoła powinna pomagać wysyłać dzieci na wycieczki, zwłaszcza te biedniejsze, żeby miały równie dobry start w życiu.. No, jest okazja.. :) Wiem, że ciągle te same dzieci jeżdżą, te same (z biedniejszych rodzin) zostają w szkole w tym czasie (czasem kilka lat pod rząd). Tak mnie naszło .. :( 

Acha.. Dla tych z Was, którzy szukali "Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś" na Naszej Klasie i nie mogli znaleźć (bo jest ich kilka innych) - wstawiłam w zakładkach, z boku bloga do niego link  "Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś na NK". Trzeba być tylko zarejestrowanym/zalogowanym na NK i ustawić profil na : zgodę na otrzymywanie wiadomości od kont fikcyjnych.

Tyle, że.. "Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś "na NK jest widoczny tylko dla tych, którzy zaprosili go do znajomych, ale.. nie dla wszystkich. "Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś" jest to profil, gdzie akceptuję zaproszenia do znajomych "wyłącznie od mieszkańców Janowca i ich rodzin", czyli, np. może ktoś mieszkać w Oblasach, czy Poznaniu, ale mieć rodziców, dziadków z Janowca.. Galeria widoczna jest tylko dla "znajomych", niektóre zdjęcia są inne, niż na tym blogu..

Poza tym "znajomi Janowca dawniej i dziś" muszą "wkupić się" przesłaniem kilku zdjęć ;) Osoby, które tylko obiecują, że prześlą (niektóre kilka lat), usuwam ze "znajomych", gdyż uważam, że "znajomość" zobowiązuje, a korzyści z niej powinny być obopólne, z pożytkiem dla nas wszystkich  ;)

Tu też link do profilu Janowca na NK :    

   http://nk.pl/#profile/41355998

Jesteśmy też na FB ;) : 

https://www.facebook.com/pages/Janowiec-nad-Wis%C5%82%C4%85-dawniej-i-dzi%C5%9B/1381358598751412?fref=ts

 A w Janowcu ostatnio ciepło, ale pochmurnie i ponuro. Pozdrawiam serdecznie gdziekolwiek jesteście.... !!!! :)

P.S.  Mam nadzieję, że Panowie nie spędzają czasu wyłącznie przy komputerze i nie zapomnieli o kupnie prezentu dla swojej sympatii ?? ;)

buncyk

czwartek, 06 marca 2014

Otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadań Gminy Janowiec o
charakterze pożytku publicznego w 2014 roku pod nazwą upowszechnianie kultury
fizycznej i sportu ogłoszony 21 stycznia 2014 r. na podstawie art.13 w związku
z art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o  działalności pożytku publicznego i o wolontariacie ( Dz. U. Nr 96, poz. 873 z późn. zm.) został rozstrzygnięty i w jego wyniku dotację w wysokości

45 000,00 zł na realizacje zadań publicznych przyznano Ludowemu Klubowi Sportowemu „SEROKOMLA” w Janowcu.

 Podpisał

Przewodniczący
Komisji Konkursowej
Stanisław Bartoś

Gratulacje dla Serokomli ! :)

Pzdr. srd. :)

niedziela, 02 marca 2014

"Interes stulecia" opisał Tyg. Powiśla. Jak to opisała druga strona - redakcja UG, możecie przeczytać tutaj :

 janowiec.info/nieudany-interes-sasiada-bylego-wojta-czyli-kolejna-wyimaginowana-afera-tygodnika-powisle/ 

...Nadal uważam, że przetargi.. i konkursy powinny być ogłaszane na stronie internetowej UG z wyprzedzeniem, a nie tylko w gablocie przed UG.  Pzdr. srd. :)

buncyk 

 

 
1 , 2
O autorze
Tagi