Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

środa, 23 lipca 2014

Witajcie, kochani :)

Sorry, że długo nie pisałam, ale tak się złożyło, że w jakąś deprechę wpadłam nie wiadomo czemu..  Nie wiem, czy to te upały, cy co, cy cuś,  a może jeszcze cuś albo co innego, ale totalnie osłabłam :( No, a poza tym roboty dużo, a wiadomo, że jak kto jej nie ma, to sobie wymyśli nawet trzy ;)  Mam nadzieję, że z Wami lepiej, że odpoczywacie i na spacery chodzicie ? ;) 

Bardzo dziękuję Wam, kochani za odwiedziny w tym czasie, a jest nas tu coraz więcej, już ponad 10 000 tygodniowo kilka tygodni z rzędu i za polubienia na FC :) Dziękuję bardzo ! :) Cieszę się, że mogę przybliżyć Janowiec tym osobom, które jak piszą 'tęsknią za Janowcem', które były tu ostatnio kilkadziesiąt lat temu i 'nigdy tego nie zapomną i nigdy nie było już tak fajnie '.

Kochani ! Wracajcie ! Trzeba zobaczyć Janowiec choć raz jeszcze.. Nie ma co odkładać na następne lata, bo nigdy nie wiadomo, ile nam zostało, niestety,  a z rodziną należałoby się pożegnać. To smutne, ale prawdziwe jest.. Wiele osób myśli 'zdążę', muszę najpierw to, czy tamto zrobić..,  ale sami widzicie, że zaskoczeniem później jest, że to nie stary, a młody człowiek z naszej rodziny odszedł.. Ktoś, kogo bardzo lubiliśmy.. i wtedy bardzo, ale to bardzo żałujemy, że się nie spotkaliśmy.. :( Niestety tak jest najczęściej  w naszej gminie, że odchodzą ludzie w sile wieku :(  A i sami już nie jesteśmy młodzi i silni, z wiekiem jakieś choróbsko się przyplątać może, to zawał, to udar, itp.., tfu, tfuu, tfuuu, a później pozostaje tylko tęsknota, która dodatkowo człowieka osłabia..

W Janowcu pogoda jest raczej ładna, większość wakacji to upały, czasem się ochłodzi i zachmurzy lekko, a deszcze raczej przechodzą 'bokiem' lub są przelotne. Ale to wiecie dlaczego.. ? ;) W Trzciankach np. dziś rano lało, u nas nic ;)

Następne pokolenia młodzieży przyjechały na wakacje :) Miejmy nadzieję, że będą powracać chętnie, jak ich dziadkowie i babcie.. ;) Ale powiem szczerze - tę młodzież trzeba umieć zachęcić, aby chciała tu spędzać wakacje.. żeby chciało im się, jak kiedyś ich dziadkom jechać choćby z Wrocławia na rowerze do Janowca, aby tu spać na starym stryszku w sianie, do tego z kocicą i kociętami :)

Jak na razie w Janowcu nic się nie dzieje ciekawego i bardzo mnie to dziwi, bo np. w Kazimierzu jest zawsze pełny rynek ludzi. Ale 'Kazik' potrafi organizować i 'Dwa Brzegi' (bo by i u nas nic nie było) i 'Noc Muzeów' i 'Festiwal kapel ludowych' i ciągle coś, a my sami z siebie.. ?? :( Bo 'Dni Janowca' (i inne dni), to prikaz z 'góry' (a już myślałam..), tydzień po nich były 'Dni Dęblina', itd..   Rynek pusty, w barach pusto.. Młodzież na rowerach jedynie jeździ, wieczorami na bułki chodzi (aby dłużej pobyć razem), oczywiście z latarką, bo o 23.10 (po odjeździe ostatniego autobusu) wyłączane są wszystkie lampy na ulicach, noż..... Sorry, ale tak mnie znów naszło.. :)

Ale przyznacie, kochani, że takiego spokoju, a nawet czystego powietrza jak w Janowcu, to ze świeczką po świecie szukać ? ;)

Dziękuję za odwiedziny, bardzo mi jest miło ! :)

Uważajcie, kochani na siebie 'i innych', bawcie się dobrze i mądrze i wracajcie wypoczęci i opaleni (słońcem ;) ) cało i zdrowo ! :) I... róbcie dużo zdjęć dla potomności.. ;)

Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteście, czy to tu, czy to tam, albo jeszcze gdzieś.. ;)

buncyk

środa, 02 lipca 2014

Jutro, tj. 03.06.14r. (czwartek) w GOK w Janowcu, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z mieszkańcami Janowca, Janowic, Brześć i Brześć Kolonia w sprawie montażu solarów i pieców ekologicznych.

Wszystkich zainteresowanych montażem (również z innych miejscowości, którzy nie mogli być na dzisiejszym zebraniu w Oblasach) zapraszają władze gminy i firmy zarządzające projektem.

Na spotkaniu omówione będą sprawy techniczne, terminy wpłat zaliczek, harmonogram prac oraz odpowiedzi na pytania mieszkańców.

Pozdrawiam serdecznie......  :)

buncyk.

 

O autorze
Tagi