Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

sobota, 28 września 2013

Hej, hej.. :)

Janowiec został wybrany "Turystyczną Perełką Lubelszczyzny" Kuriera Lubelskiego :) Super, na pewno zasługuje na to !  Nagrodę odebrała p. księgowa i skarbnik gminy. Fakt, wójt odwołany, ale takimi sprawami chyba powinien zajmować się sekretarz urzędu ..?? Zastanawiające, hmm...

Więcej możecie przeczytać tu :

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/1001821,perly-i-perelki-lubelszczyzny-2013-wybrane-zobacz-zdjecia-i-wideo,1,1,id,t,sm,sg.html#galeria-material

Już szósty dzień po referendum.. komisarza jeszcze nie ma. Coś o uszy się obija, że ma być też z Puław.. i że z Janowca chcą zrobić drugi Licheń.. Mam nadzieję, że to tylko żart... Kto by tu wytrzymał te ciągłe pieśni kościelne...  :((  Janowiec kojarzy się przede wszystkim ze spokojem, zielenią, lasami, grzybami, ptakami... Nawet turyści wracają tu dlatego, bo mówią,  że "W Janowcu czas się zatrzymał", chcą tu odetchnąć od tego wyścigu szczurów, uspokoić nerwy...

Ostra dyskusja trwa też na forum Dziennika Wschodniego, aż 181 stron dyskusji :

http://forum.dziennikwschodni.pl/cba-u-wojta-janowca-t70635/page-164

Na pewno warto też zajrzeć na stronę inicjatorów referendum, gdzie będą podawane miejmy nadzieję szczere aktualności :

www.referendumwjanowcu.pl

A w Janowcu pada drugi dzień i noc z rzędu, więc grzyby będą rosły jak po deszczu ;) 

Gdyby tylko jakieś kierunkowskazy przy drogach i w lesie były i nie trzeba by było po nim  błądzić, zwłaszcza w pochmurne dni byłoby superowsko ;) Wiadomo.. nie każdy ma GPS-a ze sobą ;) A niektórzy to już i głowę nie tą i oczy.. Wiadomo, na grzyby idą, jeżdżą przeważnie osoby, które są już na emeryturze, chcą oddać się przyjemnościom,  a  z wiekiem już nie myśli się tak, jak za młodu, niestety... Z tego, co mi wiadomo, prawie każdy grzybiarz wyszedł w swoim życiu w janowieckim lesie nie tam, gdzie powinien... Ja osobiście kilka razy odwiedziłam Baryczkę, a co ? ;)  Na szczęście nie zmokłam wtedy, jak jeden Pan, który wyszedł.. w Ignacowie (ładne pocieszenie :))

Oj, przydałyby się kierunkowskazy, przydały.. wysoko i solidnie przybite, bo to jakby nie było.. Janowiec :) Dobrze myślę.. ? (tu ukłon w stronę nowych władz :)), że o ławeczkach na Radomskiej nie wspomnę (choćby dla tych najstarszych mieszkańców "gminy"), a Wszystkich Świętych tuż, tuż...

Zresztę co tu dużo mówić - wszyscy będziemy starzy.. :(

Pozdrawiam  :)

buncyk 

środa, 25 września 2013

Witajcie, kochani....

Musiałam trochę odpocząć po tym referendum, uspokoić nerwy, chyba jak każdy w gminie :) :)

Mam tylko nadzieję, że nie poszło ono na marne i że teraz będzie normalniej, bezpieczniej, czyściej, widniej i taniej... ;) Ano, zobaczymy..... ;)

Przeciw odwołaniu p. wójta było tylko 57 głosów, ale weźmy pod uwagę, że sporo osób nie przyszło wcale na referendum..  Chyba mieli nadzieję na to, że nie będzie frekwencji..

Pytałam jednej osoby, dlaczego nie idzie - mówi : "Nie mogę"...  Inna znów : "A g... mnie to obchodzi".

Cóż, trochę to przykre, że głosuje się na daną partię, (PO, PiS, PSL, Ruch Palikota..),  a nie głosuje na własną gminę, hmm.. No, ale każdy ma prawo wyrazić swój wybór, jak chce..

Poniżej możecie zobaczyć dyskusję w lubelskich wiadomościach tv "Panoramy" o referendum w Janowcu.. i innych w naszym województwie (tak, tak, było ich 3 !) z dn. 23.09.13 r.

W dyskusji wziął udział m.in. inicjator referendum p. J.Gędek :

 http://www.tvp.pl/lublin/publicystyka/pytania-panoramy/wideo/23-wrzesnia-2013/12486917

No, dosyć tej polityki, wracamy do zdjęć ;) 

Pozdrawiam :)

buncyk

poniedziałek, 23 września 2013

Oto oficjalne wyniki referendum zapisane w Rejestrze Państwowej Komisji Wyborczej :

Liczba osób uprawnionych - 3164

Wymagana frekwencja do ważności referendum - 1140 osób

Frekwencja rzeczywista na referendum w dniu 22.09.13 r. - 1407 osób (44,47% wszystkich uprawnionych)

1367 głosy ważne ( 97,16 % )

w tym 1310 głosów za odwołaniem wójta ( 95,83 % )

 

Referendum jest ważne, gdyż wzięło w nim udział nie mniej, niż 3/5 liczby biorących udział w wyborze odwoływanego organu.

Wójt gminy Janowiec został odwołany, gdyż za odwołaniem organu oddano więcej niż połowę ważnie oddanych głosów.


Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteście.. ;)

buncyk

niedziela, 22 września 2013

Słychać głosy, że wygrali inicjatorzy referendum, ale oni sami jeszcze nie ogłosili tego ..

Z nieoficjalnych danych dotyczących frekwencji, jakie podali inicjatorzy referendum wynika, że referendum osiągnęło próg ważności !

Więcej informacji wkrótce ;)

Pzdr.

Hej :),

Dziś historyczny dzień w Janowcu : referendum w/s odwołania ze stanowiska p. wójta Tadeusza Koconia przed upływem kadencji.

Referendum odbywać się będzie w GOK w Janowcu, w godz. 07.00 - 21.00, więc kto tam się obudzi trochę później, też zdąży :)

Żeby referendum było ważne, do urn musi pójść 1140 osób z całej gminy. Oczywiście ktoś pomyśli, że można nie iść, ale wtedy może nie być frekwencji i referendum będzie nie ważne.. Lepiej już pójść i zagłosować zgodnie z własnym sumieniem.

Jak widać z mediów, nie tylko w Janowcu odbywa się referendum, jest ich wiele, nawet w Warszawie, hmm..

Na pytanie "Co będzie, kiedy zostanie odwołany p. wójt ?" -  przez rok w gminie rządzić będzie "prawopodobnie" p. komisarz, wyznaczony przez p. premiera.

Mam wrażenie, że przez rok gmina będzie podzielona znów, ale na dobrą sprawę będzie aż rok, żeby się dobrze zastanowić, kogo wybrać na wójta i z jakiej partii - czy kobietę, czy mężczyznę, czy nauczyciela, czy biznesmena, czy z Janowca, czy z innej miejscowości, poznać tych ludzi.. itd.. ( ja osobiście ich dobrze nie znam, nie są z Janowca..)

Jak na razie na referendum osób było sporo, ciągle jeżdżą samochody. Mam tylko nadzieję, że ksiądz nie mieszał się do polityki na mszy i ludzie sami podejmują decyzję ;)  ..I że kogo byśmy nie wybrali, znajdą się osoby, chociażby w radzie gminy "uczciwe i mądre" (jeśli takie wybierzemy), które będą kontrolować przyszłą władzę i patrzeć jej na ręce..  Dlatego warto się zastanowić 10 razy, zanim się zagłosuje. Życzę wszystkim nam, kochani, oby to referendum wyszło z pożytkiem dla "wszystkich mieszkańców" gminy :)

A tak w ogóle, to dziś jest chłodny, typowo jesienny, pochmurny dzień z odrobiną słońca.. :)

Tylko nie zapomnijcie dowodu :)

Pozdrawiam :)

buncyk

 

Nieoficjalne dane : prawdopodobnie referendum będzie ważne ;)

piątek, 20 września 2013

Skrócony przebieg spotkania przedreferendalnego inicjatorów referendum z mieszkańcami Janowic.

cz. I :

http://www.youtube.com/watch?v=qv6iOamM1SA

cz. II :

http://www.youtube.com/watch?v=9WSDt3OQqCw

Autorem filmu jest p. Jan Kowalski.

 
1 , 2 , 3
O autorze
Tagi