Janowiec nad Wisł± dawniej i dzi¶ - jest to fotoblog Janowca jakiego dot±d nie znali¶cie, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNO¦CI

czwartek, 18 wrze¶nia 2014

Hej, hej..

Jako, że wczoraj, tj. 17.09.14 r. minęła 75 rocznica agresji ZSSR na Polskę, po prostu trzeba o tym wspomnieć, bo w Janowcu jako¶ się nie wspomina ani o wybuchu wojny (01.09.), ani o agresji, jakby to nie ważne było.. A spodziewać by się mogło tego po naszych władzach i Towarzystwie Przyjaciół Janowca lub chociaż postawienia przez nich zniczy pod pomnikiem poległych na rynku, jakiego¶ apelu, no ale to przecież nie Sylwester.. ;)

Tak więc dla przypomnienia i zadumy ku pamięci także 'naszym poległym i zamordowanym' wstawiam taki krótki film do muzyki p. Jacka Kaczmarka..  : 

https://www.youtube.com/watch?v=I5i5t2J7w1s

Pozdrawiam..

buncyk

czwartek, 11 wrze¶nia 2014

Hej, hej..

Dzi¶, tj. 11.09.14 r. (czwartek),  o 18.00 w GOK odbędzie się zebranie p.o wójta z mieszkańcami. Warto przyj¶ć, zwłaszcza przed wyborami ;)

Jak się dowiedziałam nieoficjalnie, jest 3 kandydatów na wójta : p. Waldemar Słowik (nauczyciel, były dyr. gimn.), p. Tarłowska (dyr. ZST) i p. Zofia Cieloch (skarbnik UG). Nie wiem, czy to prawda, więc warto przyj¶ć, zapytać, a nuż widelec s± lub zgłosz± się też inni kandydaci, bo to wiecie.. wybieramy na 4 lata jakby nie było, wójt mógłby być z prawdziwego zdarzenia, co nie.. ? ;)

Dziękuję Wam, kochani bardzo za odwiedziny, jest już ponad 11.000 tygodniowo :)

Widzę, że niektórzy szukaj± tu swoich zdjęć, więc informuję, że zdjęcia s± też wstawiane na 'Naszej Klasie' "Janowiec nad Wisł± dawniej i dzi¶" (ten sam tytuł, również na FB), zapraszam serdecznie :) Zdjęcia stare już poprawiłam i dzi¶ kilka wstawię, niektóre to prawdziwe perełki ;)

A w Janowcu pochmurno, chłodno i deszczowo, czas szykować się pomału do zimy.. :( Nie zapomnijmy o ludziach starych, chorych, samotnych i zwierzętach ;)

Acha, zastanawiam się, czy wstawiać zdjęcia grobów. Bo tak my¶lę, że niejedna osoba nie widziała nawet grobu swoich przodków, a nie jest w stanie przyjechać z daleka, często z bardzo daleka.. Może jak historia, to do końca.. ?  :) Może mogliby¶my zobaczyć również groby naszych znajomych, którzy s± pochowani daleko, gdyby rodzina przesłała zdjęcia.. ?  Co o tym my¶licie, czy to byłoby bardzo niesmaczne ?

Pozdrawiam, gdziekolwiek jeste¶cie, hej.. ! :)

buncyk

czwartek, 04 wrze¶nia 2014

Witam :)

Znalazłam ciekawe filmiki, my¶lę, że warto się z nimi zaznajomić przed zebraniami z mieszkańcami i wyborami, bo to jakby nie było już tuż, tuż.. Kampania się zaczęła już w sierpniu.. ;)

Obiecanek, co to nowa władza zrobi były też przed referendum, nasłuchali¶my się, nadeszła pora j± też podliczyć i rozliczyć, każdemu według jego zasług.. ;)

Tu filmik z czerwca 2014 :

https://www.youtube.com/watch?v=9k7lrY34Gt0

I z sierpnia 2014 :

https://www.youtube.com/watch?v=reNUGZib1m0

Nie dajcie się, kochani tylko 'kiełbasie wyborczej' na tych zebraniach z mieszkańcami, bo to wiecie.. i tak skorzystaj± na tym tylko nieliczni.. ;)

Wkrótce ładne stare zdjęcia ;) 

 A w Janowcu piękna złota jesień.. No i trochę ciszej się zrobiło, bo szkoła się zaczęła, urlopowiczów też mniej..

Pozdrawiam, gdziekolwiek jeste¶cie.... :)

buncyk@gazeta.pl 

O autorze
Tagi