Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

wtorek, 29 października 2013

Jutro, tj. 30.10.13r. o godz. 18.00 w GOK-u w Janowcu odbędzie się zebranie wiejskie mieszkańców naszej miejscowości, na które zaprasza pełniący funkcję wójta,  p. komisarz Jan Gędek.

Tematami zebrania będą :

1. Sprawy bieżące funkcjonowania gminy.

2. Perspektywy inwestycyjne gminy.

Warto przyjść.. nic o nas bez nas ;)

Pozdrawiam :)

buncyk

wtorek, 22 października 2013

Witajcie, kochani...,

Wczoraj odbyła się nadzwyczajna sesja rady gminy, na której zostało ustalono, że :

1. Nie będzie przedterminowych wyborów na wójta gminy.

2. Wybory na wójta odbędą się normalnym trybem - jesienią 2014 r.

3. Wynagrodzenie pełniącego obowiązki wójta p. Jana Gędka wynosić będzie 8060 zł. brutto.

 Dla przypomnienia wynagrodzenie byłego wójta wynosiło 9080 zł. brutto. Być może będą i inne oszczędności, z pożytkiem dla nas, mieszkańców oczywiście ;)

Chciałam Wam, kochani bardzo podziękować, że chętnie tu wracacie :) Jest mi bardzo przyjemnie :) W samym ostatnim tygodniu było Was tylko 9 657 :)

Dziękuję też za miłe maile, w których piszecie, że blog się bardzo podoba. Kilka osób obiecało przysłać zdjęcia. Bardzo podoba mi się nastawienie tych osób, którzy piszą : " A co mają zdjęcia leżeć i blaknąć.." :) Fakt, do grobu też ich ze sobą nie zabierzemy, a podzielić się z innymi możemy :)

Znam osoby (dawno temu), które, gdy zmarli rodzice, po prostu zdjęcia popalili i wnuki, prawnuki, a nawet rodzeństwo nie miało już pamiątek więcej, bo wiadomo.. jak ma brat czy siostra jakieś zdjęcie, to drugi, trzeci, czwarty, enty.. brat, czy siostra może tego zdjęcia nie mieć i jego dzieci, wnuki, prawnuki też już nie będą go widziały, a jak jeszcze zniszczy, to już całkiem.. :(

Innym znów nie podoba się, że są na grupowym zdjęciu, które rodzina przysłała, choć rodzina tej rodziny, (która mieszka daleko) jest wprost zachwycona, że może ich zobaczyć na zdjęciu z lat młodości, że takiego zdjęcia nie widziała..  Tak, że wiecie, kochani, różnie to jest... Jednym się blog bardzo podoba, innym nie, ale mam nadzieję, że większości się podoba ?? Że możecie zobaczyć nie tylko rodzinę swoją, ale i swoich kolegów, znajomych z czasów Waszej młodości, a to czasem więcej, niż rodzina ;)

Ja myślę, że teraz, zwłaszcza przed świętem zmarłych przydałoby się przypomnieć i uczcić naszych zmarłych, więc jeśli ktoś chciałby przesłać ich zdjęcia, to przypominam adres do wysyłki :  buncyk@gazeta.pl

Zdjęcia mogą być stare i zniszczone, skoryguję przy okazji, byle z opisem, kto jest na zdjęciach, co i jakie lata, rok, kilka dobrych zdań o tej osobie.. Pamiętajmy kochani, że często oglądać chcą nas też nasze rodziny, które dawno wyemigrowały stąd i dawno nas nie widziały.. Pisał np. do mnie jeden Pan z USA, który wie tylko tyle o Janowcu, że jego dziadkowie stąd pochodzą, ale nie znał rodziny, ciotek, nie widział zdjęć.. Dlatego nie bądźmy samolubni, dzielmy się, a może ktoś podzieli się z nami też..

A w Janowcu dziś przepiękna pogoda : słonecznie, cieplutko, bez najmniejszego wiatru :)

Pozdrawiam, gdziekolwiek  jesteście - czy w Londynie, czy Toronto, czy Los Angeles, czy Chicago, czy Warszawie, czy Puławach, czy Lublinie, czy w Janowcu, czy Radomiu, czy....  :)

Hej.. :)

buncyk

piątek, 18 października 2013
wtorek, 15 października 2013

Witajcie, kochani :),

Cieszę się, że mogę w końcu przekazać Wam dobrą wiadomość, choć długo to trwało  (sadzę, że z przyczyn ogólnopolskich i lubelskich referendów) i niektórzy już wątpili, czy dobrze zrobili, że w ogóle poszli na referendum i po co ono było..

Otóż wczoraj, tj 14.10.13 r. wojewoda lubelska otrzymała  nominację od premiera na komisarza gminy Janowiec, który do wyborów nowego wójta będzie sprawował jego obowiązki. A został nim nie kto inny, jak p. Jan Gędek, jeden z inicjatorów referendum i swoje obowiązki zaczął pełnić od dziś, tj 15.10.13 r. :)  A jednak.. już myślałam, że przed rząd wyskoczyłam ;) Jednak poczta pantoflowa w  Janowcu jest niezawodna :))

Poniżej sylwetka komisarza naszej gminy, przedstawiona ze strony inicjatorów referendum :

Jan Gędek

 <Jan Gędek, lat 47, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada tytuł magistra zarządzania i marketingu, magistra inżyniera chemika oraz tytuł MBA (Master of Business Administration). Ukończył kilka kierunków studiów podyplomowych m.in. rachunkowość zarządcza i controlling, zarządzanie projektami, informatyka. Odbył też szereg kursów i szkoleń.
Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe, przede wszystkim na stanowiskach kierowniczych. Pełnił różne funkcje – od kierownika do prezesa zarządu spółki akcyjnej – za każdym razem uzyskując absolutorium. Jest audytorem wewnętrznym systemów zarządzania: jakością, bezpieczeństwem, środowiskiem, bezpieczeństwem żywności.

Biegle obsługuje wiele programów komputerowych, ma doświadczenie w obszarze analizy danych wielkoobszarowych np. produkcyjnych czy finansowych. Posiada poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą: tajne, poufne i zastrzeżone. Swoją wiedzą i doświadczeniem chce służyć społeczności, której jest częścią.

Jan Gędek w Janowcu mieszka od 1999 roku. Żona Joanna do niedawna była zatrudniona w Zespole Szkól nr 2 w Janowcu jako nauczyciel. Troje dzieci: Łukasz (16 lat), Weronika (10 lat), Robert (4 lata). W czasie wolnym lubi zajmować się pracami przydomowymi, majsterkowaniem. Jego pasją jest brydż, piesze wycieczki górskie (przeważnie w Tatrach). Ostatnio odkrył przyjemność: jazdy na nartach,żeglowania i kajakowania.>

Gratulacje dla nowych władz, powodzenia w pracy ku normalności i podziękowania odchodzącym !

Więcej na stronie inicjatorów referendum i UG.. (z boku strony bloga)

A w Janowcu.. szaro, buro i chłodno..

Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteście !!! ;)

buncyk@gazeta.pl

czwartek, 10 października 2013

Hej, hej.. 

Już głośno było o komisarzu, że wybrany, że na pewno p. Gędek, itd.., a tu już drugi tydzień cisza, nikt nic nie wie (a może wie i nie mówi). Chodzą słuchy, że od referendum w stolicy zależy jakiego komisarza my dostaniemy..

Na stronie dziennika wschodniego zaś ukazał się ciekawy artykuł na ten temat, który można przeczytać tu :

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131009/PULAWY/131009560

A poza tym piękna pogoda :) Piły i kosiarki poszły w ruch. Ludzie opał już kupują na zimę, drzewo zwożą, groby czyszczą, bo już niedługo święto naszych zmarłych też...

sobota, 05 października 2013

Witajcie, kochani !

Właśnie się dowiedziałam... Janowiec ma komisarza, który przez rok, tj. do wyborów będzie sprawował władzę w naszej gminie. A został nim.. p. Jan Gędek, jeden z inicjatorów referendum. Miejmy nadzieję, że gmina będzie w dobrych rękach, że p. Gędek okaże się dobrym gospodarzem i reprezentantem nas wszystkich ;) Ano, zobaczymy, czas pokaże - oby, bądźmy dobrej myśli.. może w końcu i nasz Janowiec będzie ostoją spokoju, życzę nam wszystkim tego !

A tak w ogóle, to jest piękna, słoneczna pogoda, typowa janowiecka złota jesień. Ludzie zbierają plony z pól. Prawie każdy też autobus z Janowca, Oblas i Wojszyna zabiera grzybiarzy do Puław i każdy z nich wiezie podgrzybki, maślaki, prawdziwki i kozaki.. :) Żeby tylko zostawili las taki czysty, jak go zastali.. :( Bo to jakby nie było jest nasza "perła" ;) No i my wszyscy też musimy dbać, jak o swoją własność (nikt chyba by nie śmiecił na własnym podwórku.. ?), bo nie jedną "perłę" w lesie się widzi.. Oby tylko "perłę".. ;). 

Pozdrawiam.

O autorze
Tagi