Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

poniedziałek, 20 października 2014

Przypominam, że jutro, tj. 21.10.14r. (wtorek) od godz. 8.00 odbędzie się odbiór odzieży używanej (damskiej, męskiej, dziecięcej, obuwia - w parach, pasków, torebek, pościeli, zasłon, itp..). Zamknięte worki należy wystawić przed dom (bez względu na pogodę), w widocznym miejscu oraz oznaczyć ulotką (jeśli ktoś ma).

Akcję prowadzi FUNDACJA DZIECIOM  www.fundacjadzieciom.eu

20-107 Lublin, ul. Farbiarska 7

tel. 535 021 401

wtorek, 14 października 2014

Jutro, tj. 15.10 (środa) , w Janowcu nie będzie prądu w godz. 10-12.

sobota, 11 października 2014

Janowiec

Trudno uwierzyć, że to ten sam chodnik, na którym nie tak dawno rosły krzaki.. :)

Janowiec

Ale to prawda..

Janowiec

Krzaki nareszcie wykoszone :)

piątek, 10 października 2014

Hej, hej...

Kilka słów o tym, co słychać w Janowcu..

Może zacznę od tego, że chodnik przy młynie jest wykoszony podobno, bo nie byłam tam jeszcze osobiście, ale kilka dni po opublikowaniu zdjęć ludzie mi donieśli, że posprzątane :)

Będę szła na cmentarz, albo grzyby, to zrobię zdjęcia i wstawię. Byleby tylko tak posprzątane było i po wybraniu wójta. Dlatego najlepiej dziesięć razy pomyśleć, zanim wybierzemy dobrego gospodarza.. Bo to nie chodzi o to, aby komuś kieszeń zapełnić, tylko o to, aby nam, mieszkańcom  w naszej gminie dobrze, czysto i przyjemnie się żyło. Żeby wójt i radni dbali o porządek w Janowcu przez 'cały rok', a nie tylko przed wyborami, czy większymi świętami, czy tego chcą, czy nie..  ;) Bo przecież chodniki są po to, aby po nich chodzić, a nie je mijać i na nie patrzeć z obrzydzeniem..

Gdyby wójtem była kobieta, to być może o porządek by dbała ;) No, zależy jeszcze jaka :)) Są kobiety i kobiety, mężczyźni i mężczyźni :)) Dobrze, że zaczęły i one w końcu u nas kandydować :) Być może na przyszłość się więcej kobiet odważy na kandydowanie (a co tylko faceci mają tu rządzić, że nie wspomnę, że więcej piją od kobiet ? ;) ).  Fajnie, jakby w radzie gminy też była dla równowagi choć połowa kobiet, no, ale każdy niech głosuje, jak mu rozum i sumienie podpowiada.

Uważam, że każdy z nas zna osobiście w jakimś stopniu te osoby, które kandydują na radnych i wójtów i wie, czy się one nadają na te stanowiska, czy nie. Najważniejsze, aby wybrać tego, o którym wiemy na pewno, że chodziło mu zawsze o dobro mieszkańców/gminy, a nie o kasę..

 Czy coś się zmieniło w rządach wójtów przez ten rok, hmm..  ludzie to na pewno, swoi na swoich.. Słuchy chodzą, że stanowisko dyr. GOK też jest już dawno ustanowione, a zatwierdzone ma być po wyborach, a konkurs ma być jedynie formalnością ? Ponoć p. dyr. ZS również po wyborach ma być zwolniona ? Być może ktoś mi zarzuci, że piszę nieobiektywnie, ale uważam, że jaka prawda by nie była, to mieszkańcy mają prawo ją znać o każdej stronie.. Zastanówmy się dobrze, na kogo głosować z pożytkiem dla gminy, czasu jest dużo, wybory 16 listopada. Miejmy nadzieję, że komitety nie będą w tym roku osób sobie domeldowywać, aby wygrać.. (bo jeśli oszukuje się już mieszkańców na początku, to wiadoma sprawa, że rządzić będą kłamcy i oszuści przez 4 lata, także w radzie).

Na wójta w tym roku kandydują : p. Zofia Cieloch (skarbnik UG), p. Małgorzata Tarłowska (dyr. ZS i gimnazjum), p. Jan Gędek (komisarz UG), Waldemar Dzik (?). 

Przydałby się wójt z prawdziwego zdarzenia i w końcu Rada Gminy, coby nie dzieliła się na obozy, umiała też słuchać swoich mieszkańców/wyborców i liczyła się z ich zdaniami..  

Po za tym w Janowcu jest piękna złota jesień :)  Zbliża się dzień zmarłych, zaczęły się porządki na cmentarzu.. W związku z tym, bardzo proszę Was kochani, przysyłajcie zdjęcia, aby upamiętnić naszych  krewnych i znajomych (jeśli takowe posiadacie i macie chęć się podzielić z innymi). Nie może być tak, jakby człowieka w ogóle nie było, jakby nie istniał..  (zdarzyło się już tak, że zapomniano, że był, bo to 'tylko dziecko', czy 'samotny', ale przecież też człowiek, który żył tu kiedyś obok nas... ) Groby też wieczne nie są, sami wiecie.. 

Ostatnio odbyły się w Janowcu też dwa śluby - p. Oli Nankiewicz i Kasi Chęć, a wcześniej p. Kamila Plisa i Andrzeja Jaroszyńskiego, oby tak dalej :)

Otrzymałam naprawdę fajne zdjęcia, niedługo wstawię.

Acha, mam prośbę.. Jeśli to nie problem, zajrzyjcie, proszę pod tag 'AK', pod tablicę poległych - może ktoś z Was wie, gdzie są mogiły tych osób i mógłby podać miejsce.. To niezwykle ważne dla rodzin, które chciałyby odwiedzić groby swoich bliskich w dzień zmarłych. Bo wiecie.. to, że jedna osoba w rodzinie zna to miejsce, wcale nie znaczy, że cała rodzina (czasem wielu wnuczków, prawnuczków)  zna miejsce grobu dziadka, często nigdy nie odwiedzone.. :( Dlatego warto podzielić się tą wiedzą z rodzinami, póki sami żyjemy.. A może ktoś ma zdjęcia tych osób ?

Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteście.. !!!  Trzymajcie się ciepło i dziękuję za odwiedziny, hej.. ! :)

buncyk ;)

czwartek, 02 października 2014

Witam :)

Oto skład Gminnej Komisji Wyborczej w Janowcu powołanej do przeprowadzenia wyborów do Rady Gminy i Wójta Gminy Janowiec w dniu 16 listopada 2014r.. (informacja ze strony BIP) :

 

   1.  Joanna Lucyna Miąsik    -  przewodnicząca komisji

       2.  Beata Teresa Kotowska  -  zastępca przewodniczącej

3.  Agnieszka Abramczyk - Jaskólska            - członek

4.  Maria Alicja Kołtun                                       -  członek

 5.  Ewa Musińska                                                  -  członek

6.  Antoni Jan Sochacki                                    -  członek

7.  Helena Wiadrowska                                     -  członek 

 

Siedzibą Gminnej Komisji Wyborczej jest Urząd Gminy w Janowcu - ul. Radomska 2 (sala USC), telefon (81) 8815 499, fax (81) 8815 801.

 

Dyżury GKW przyjmującej zgłoszenia kandydatów na radnych pełnione będą :                           - 30 września - 3 października 2014 r. w godz. 15.00 - 17.00,

- 6 października 2014 r. w godz. 15.00 - 18.00,

- 7 października 2014 r. w godz. 15.00 - 24.00

 

Dyżury GKW przyjmującej zgłoszenia kandydatów na wójta pełnione będą :- 8 października 2014 r. w godz. 15.00 - 17.00,

          - 14 - 16 października 2014 r. w godz. 15.00 - 17.00,

 - 17 października 2014 r. w godz. 15.00 - 24.00                                                                                                  Podpisano

                                                                                                      Przewodnicząca GKW

                                                                                                      Joanna Lucyna Miąsik


  Jak dotąd jest tylko 3 kandydatów na wójta : p. Gędek Jan (komisarz UG), p. Zofia Cieloch (skarbnik) i p. Małgorzata Tarłowska  (dyr. ZS).

Pozdrawiam Was, kochani i życzę nam wszystkim powodzenia, dziękując również za odwiedziny :) Hej..

buncyk   

środa, 01 października 2014

Hej, hej..

Minęła już data rozpoczęcia i zakończenia II wojny światowej, ale jakoś nie mogłam się oprzeć, żeby nie wstawić linka o niej, cobyśmy my i nasza młodzież mieli  świadomość  i lepsze rozeznanie tego, w jakiej Polsce, jakim świecie i czasach żyli nasi przodkowie, jacy byli nasi sąsiedzi, kto był sojusznikiem, a kto wrogiem.. Czy wojna zaczęła się od Polski ? Kiedy się zakończyła ? Ilu ludzi zginęło ? To warto wiedzieć :

http://pl.wikipedia.org/wiki/II_wojna_%C5%9Bwiatowa

No, nie mogłam się oprzeć, bo tak cicho te rocznice, zdawać by się mogło, że przecież najważniejsze, przechodzą.. A to jest też część naszej historii, wartej zadumy..

Pozdrawiam.. :)

buncyk

O autorze
Tagi