Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

AKTUALNOŚCI

piątek, 05 grudnia 2014

Mikołaj

Jutro do wszystkich grzecznych dzieci przychodzi Mikołaj, a raczej będzie ich tysiące :) Z tej okazji życzę wszystkim dziewczynkom i chłopcom ładnych, ciekawych i udanych prezentów pod poduszką i dużo, dużo radości :) Zwłaszcza dziewczynkom ;)

..Mam nadzieję, że Mikołaje nie zapomnieli o żadnym dziecku i nie siedzą przed kompem, zamiast pakować prezenty ;)

Pozdrowienia z Janowca przesyła

buncyk ;)

czwartek, 04 grudnia 2014
środa, 03 grudnia 2014

Nowym przewodniczącym nowej Rady Gminy w Janowcu został pan Roman Szymański (z Janowca, radny z ub. kadencji), zaś w-ce przewodniczącym pan Jacek Niedziółka (z Oblas).

Hmm, tak właśnie obstawiałam, a Wy ? ;)

Pani Zofia Cieloch (z d. Dejniak, kontrkandydatka wójta w wyborach) została odwołana ze stanowiska skarbnika UG. Do czasu konkursu na to stanowisko funkcję skarbnika ma pełnić p. Maria Gawełko (z d. Kwiatkowska), wieloletni pracownik UG.

Jest jeszcze informacja, że obecny wójt znów przegrał sprawę w sądzie, tym razem z p. Małgorzatą Tarłowską (dyr. Zespołu Szkół Nr.2, kontrkandydatką), poprzednio z p. Marzanną Pakułą (kier. GOPS) .

Poza tym komitet Ludzie Dobrej Woli (p. Małgorzaty Tarłowskiej) ogłosił na fb, że : nie zamyka swojej działalności, tematy z jego programu są aktualne. W najbliższych dniach komitet wybierze formę organizacyjną, w jakiej będzie chciał prowadzić dalej działalność i natychmiast o tym poinformuje.

I jeszcze ciekawostka..  była kier. GOPS, p. Marzanna Pakuła została radną Rady Miasta Puławy.

A w Janowcu już 2 dni leży troszkę śniegu i jest biało :) Dziwne, bo w Oblasach i Puławach jeszcze śnieg nie padał. Ale to wiecie dlaczego ;) :)

A tak w ogóle, to jedni się cieszą, drudzy przeklinają nowe władze i w ogóle Janowiec (nawet ci, co byli za obecnym wójtem).  Mam cichą nadzieję, że nowe władze  wykorzystają swoją i naszą szansę, dotrzymają słowa mieszkańcom i wyborcom.. Wiele razy nam już obiecywano, ale może pora dotrzymać słów... uczciwie !  

zima

Pozdrawiam, hej :)

buncyk 

wtorek, 02 grudnia 2014

Witam :)

Kochani, czy moglibyście mi pomóc w ogłoszeniu ? :)

Od 04.12.14 r. (czwartek) emeryci z Zakładów Azotowych w Puławach mogą już odbierać bony na święta. Ich wydawanie odbywać się będzie w budynku po bibliotece. Jeśli znacie kogoś, kto pracował na Azotach w Puławach, a jest już na emeryturze (niekoniecznie z samego Janowca), to proszę dajcie mu znać, na pewno przydadzą się mu bony na święta.

Dzięki serdeczne z góry ! :)

..A w Janowcu piękna, słoneczna, acz lekko mroźna pogoda jest :)

Pozdrawiam, gdziekolwiek jesteście.... :)

buncyk

niedziela, 30 listopada 2014

Jutro sesja nowej Rady Gminy, zapowiada się bardzo ciekawie, warto przyjść.. Ze strony UG :

sesja

sesja

sobota, 22 listopada 2014

Kochani,

Czy wiecie, że 20 listopada mieliśmy w naszej gminie piękną rocznicę ? :)

Otóż minęło właśnie 54 lata, odkąd przyjechał do nas nasz pierwszy autobus ! :)

otwarcie szosy

Zdjęcie zrobione na samej górze ul. Lubelskiej, podpisane było :

< Otwarcie szosy, 20 listopada 1960 rok>

czwartek, 20 listopada 2014

 Do Rady Powiatu ponownie dostali się p. Maria Kłopotowska (lekarz, kier. Ośr. Zdr.) z Oblas i p. Stanisław Bartoś (kier. USC) z Oblas (?), hmm..

środa, 19 listopada 2014

I znów niestety przekazuję Wam, kochani bardzo przykrą wiadomość.. 17.11.14r. (poniedziałek) zginęła w wypadku w Lublinie p. Martyna Łagowska z Wojszyna :(

Zawsze  jest bardzo szkoda, kiedy tak młodzi ludzie odchodzą.. :(

http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,35640,16987365,19_letna_Martyna_zginela_pod_kolami_autobusu___Przedziwne.html#LokLubTxt

P.S. Żeby przeczytać artykuł trzeba go polubić na fb.

wtorek, 18 listopada 2014

Wójtem został p. Jan Gędek, 13 radnych jest z komitetu p. J Gędka - Gmina Janowiec Razem, 2 osoby z komitetu p. Zofii Cieloch - Uczciwa Gmina. Z komitetu p. Małgorzaty Tarłowskiej - Ludzie Dobrej Woli nie ma radnych.

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 19
O autorze
Tagi