Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś - jest to fotoblog Janowca jakiego dotąd nie znaliście, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

RODZINA POSZUKUJE

niedziela, 17 kwietnia 2016

Kochani, bardzo proszę o pomoc...

Rodzina poszukuje informacji o Pani Jadwidze (z d. Szymańskiej), c. Wiktorii (z d. Rafałek) i Wincentego Szymańskich, ur. 05.09.1937 r. w Nowym Janowcu i jej rodzinie. Wiemy tylko tyle, że Pani Jadwiga w latach 1950-1960 (?) mieszkała w Białogardzie w zachodniopomorskim, grała na skrzypcach (nie pewne) . Niestety rodzina nie wie, jak p. Jadwiga nazywa się obecnie, czy żyje.. :( Każda wiadomość jest na wagę złota (nawet zła).. Może ktoś jeszcze pamięta p. Jadwigę ?

Jeśli wiecie, napiszcie - proszę Was bardzo, kochani, to bardzo ważne dla rodziny !!! 

A może odezwie się sama rodzina ? ..

Pozdrawiam serdecznie i jak zwykle liczę na Waszą pomoc, dziękuję !!! :)

Adres do korenspondencji :

buncyk@gazeta.pl

wtorek, 28 kwietnia 2015

Witajcie serdecznie ! :)

Kochani i znów liczę na Waszą pomoc..  Może ktoś z Was coś wie o p. Adamie Domagale z Andrzejowa i jego żonie, Agacie z d. Wieraszka ?  Napisała do mnie córka p. Domagałów, Pani Halina (s. Karina). Mam nadzieję, że się nie obrazi, że wstawię tu ten list :) :

< Z wielkim wzruszeniem oglądam zdjęcia z Janowca. Mój ś.p. tata-Adam Domagała (1901-1967) urodził się w Andrzejowie parafia Janowiec. Miał b.ciężkie dzieciństwo, bo na drugi dzień po jego narodzeni zmarła matka Agata z Wieraszków (1 II 1867-23 XI 1901) ur. w Ignacowie par. Janowiec (akt nr37). Ojciec w 1926 r. kupił ziemię na Podlasiu i tam założył swoją rodzinę. Miał 13 dzieci. Ja urodziłam się jako 12-te dziecko. Nie dotarłam jeszcze do miejsca urodzenia i wychowania mojego taty, ale mam nadzieję, że spełnię moje marzenie. Serdecznie pozdrawiam. siostra Karina, Halina Domagała>Domagała Adam

Ślub p. Bronisławy (z d. Ziemskiej) i Adama Domagałów.

Państwo Domagałowie wzięli ślub dn. 04.06.1933r. w Kosowie Lackim na Podlasiu.

Pan Adam był synem p. Wojciecha Domagały (ur. 22.04.1860r. w Jedlance k/Zwolenia - zm.08.05.1945r.)

Pani Bronisława Domagała (ur. 24.08.1913r.- zm. 19.02.1990r.) jest córką p. Józefy (z d. Skirzyńskiej) i Andrzeja Ziemskiego (ur. w Czarnolesie).

Dawniej, jak widać Andrzejów i Ignaców należał do parafii Janowiec. Gdyby ktoś miał jakieś wieści o tacie lub mamie p. Haliny, czy bliższej lub dalszej rodzinie, proszę napiszcie w komentarzu pod wpisem lub na poniższy adres.  A Może odezwie się ktoś z Andrzejowa lub Ignacowa ? :)

Z wielkim wzruszeniem czytam takie listy, a Wy ?  Pozdrawiam serdecznie Wszystkich i dziękuję bardzo za odwiedziny i proszę o pomoc w imieniu p. Haliny..  :)

buncyk@gazeta.pl

czwartek, 13 marca 2014

Wojciech Delendowski

Ślub p. Janiny (z d. Skóra) i Wojciecha Delendowskich, lata 1970.

Pan Wojciech jest synem p. Czesławy (Ceni, z d. Graszkiewicz) i Kazimierza Delendowskich, bratem p. Urszuli*, Wandy* (Tarłowskiej), Hanny* (Kaczorowskiej) i Barbary (Graszkiewicz).

Pan Wojciech dawno temu zaginął gdzieś w Ameryce, a rodzina nie wie o nim nic od wielu lat. Gdyby ktoś z Państwa coś wiedział o p. Wojtku, napiszcie proszę do mnie na priv lub w komentarzu pod wpisem, to bardzo ważne..  Dziękuję.

środa, 29 stycznia 2014

drzewo genealogiczne

 Pan Piotr Łukasik, s. Tomasza szuka krewnych od strony dziadka Jana Łukasika i babci Marii Łukasik (z d. Madejskiej) oraz bardzo prosi o dalsze uzupełnienie tego drzewa, jeśli ktoś z Państwa zna/ł te osoby. A może ktoś posiada zdjęcia tych osób ? :) 

Pozdrawiam serdecznie :)

niedziela, 19 stycznia 2014

Hej, hej.... :) 

Kochani znów liczę na Waszą pomoc, pomóżcie, proszę.. !

Napisał do mnie Pan Stanisław z okolic Wrześni, który szuka tu swoich korzeni, a ja niestety nie pamiętam takiego nazwiska, może Wy coś wiecie na temat tej rodziny, albo Wasi dziadkowie.. ?

Chodzi o p. Cichoblasa Michała (ojca p. Stanisława), ur. w 1928r. w Janowcu n/W i jego rodzinę.

Czy ktoś coś wie na ich temat, czyja to może być rodzina, gdzie mieszkali, kto był ojcem p. Michała, bratem..itd.. ?

Każda, nawet najmniejsza informacja bardzo się przyda. Możecie pisać do mnie na priv lub dodać komentarz pod tym wpisem...  A może ktoś ma jakieś zdjęcia tej rodziny ??

..P.S.

Przypominam, że nadal szukają informacji o swoich krewnych inne rodziny... 

 Pozdrawiam cieplutko i dzięki, że tu zaglądacie i wracacie, bardzo mi miło... :)

buncyk@gazeta.pl

..P.S.P.S.

Nowe dane :

Mama p. Michała Cichoblasa (babcia p. Stanisława) z pierwszego małżeństwa nazywała się Ewa Łukasik.

Pan Michał miał siostrzenicę/siostrę (nie jest pewny) Jadwigę Cichocką, która prawdopodobnie mieszka w Pionkach.

Pan Michał Cichoblas wyjechał z Janowca podobno z Józefem Filipowskim (mieszkał naprzeciwko). Mieszkał na Radomskiej w miejscu, gdzie obecnie jest dom-bliźniak p. Chechelskich.

..Dodano 17.09.2014 :

Jak się okazuje, na działce, gdzie stoi dom-bliźniak p. Chechelskich, oprócz p. Cichowlasów/Cichoblasów mieszkali też p. Abramczykowie i Pawłowscy. Prawdopodobnie wszyscy razem lub kolejno wyjechali w okolice Poznania - na ziemie odzyskane (p. Cichowlas/Cichoblas, Abramczykowie, Filipowscy)., ponieważ w Janowcu panował wówczas głód (był spalony). Co do p. Pawłowskich nie jestem pewna, czy też wyjechali..

Może ich rodziny wiedzą więcej, może ktoś ma zdjęcia tych domów ?..

  Pzdr... :)

czwartek, 09 stycznia 2014

Hej, hej...

Witam Was, kochani  już w Nowym 2014 Roku  !

Dziękuję, że wpadaliście tu czasem, bo dzięki temu pomagamy rodzinom się odnaleźć. Właśnie następna rodzina - rodzina p. Zofii* (z d. Graszkiewicz) i Feliksa* Madejskich poszukuje krewnych i danych. Pomóżcie proszę, bo ja nie sięgam pamięcią aż tak dawno ani nie znam wszystkich dawnych pokrewieństw :)

Na dowód tej prośby-urywek listu (mam nadzieję, że p. Agata się nie pogniewa :)) :

<Dzień dobry, natrafiłam na Pani blog - Janowiec nad Wisłą dawniej i dziś. Niezwykle ciekawy i pomocny! Od około roku szperam w internecie powiększając drzewo genealogiczne - wśród moich przodków są m.in. Graszkiewicze:)
Na Pani blogu są zdjęcia i informacje dotyczące Jana Graszkiewicza męża Urszuli (z domu Dębicka) i ich potomków (m.in. Apolonii, Ceni, Mici, Wojciecha itd.). Zauważyłam również "świeże" informacje - czy istnieje możliwość uzyskania kontaktu chociażby mailowego, do kogoś z nich? Moja rodzina od pokoleń zamieszkiwała Janowiec i jestem pewna, że nasi przodkowie wywodzą się od tej samej/tych samych osób.
Może zebrane przeze mnie informacje (od rodzinki, wyszperane w archiwum) komuś pomogą :) >

Dziękuję bardzo za wszystkie dane p. Agacie, jest tego naprawdę dużo i myślę, że bardzo się przydadzą krewnym dla ich "drzewa genealogicznego" , ale przede wszystkim proszę rodzinę p. Madejskich i Graszkiewiczów o kontakt lub dane, a wszystkich państwa o zdjęcia, jeśli ktoś posiada.
Zdjęcie w.w. rodziny jest w kat. znajomi lub tagu Madejscy F. (z boku bloga)

Informacje od p. Agaty :

Rodzice Feliksa Madejskiego to Michał i Władysława (zd Baranowska)

Rodzice Zofii Madejskiej (zd Graszkiewicz), to Feliks Graszkiewicz i Marianna (zd Janusz - jej matka Anna)

Rodzice Feliksa Graszkiewicza to Ksawery Graszkiewicz i Anna (zd Mazurkiewicz) pobrali się 8.11.1858r.

Rodzice Anny Graszkiewicz (zd Mazurkiewicz) to Andrzej i Katarzyna z Cichowskich

Rodzice Ksawerego Graszkiewicza to Maciej i Tekla z Cichowskich. >

Liczymy na Waszą pomoc, kochani....
 
Pozdrawiam serdecznie :)

poniedziałek, 25 listopada 2013

Witajcie, kochani :)

 Czy ktoś mi pomoże odnaleźć krewnych p. Przemka ?

Pan Przemysław Wójcik trafił na stronę o Janowcu i bardzo mu się blog podoba, szczególnie duża ilość zdjęć archiwalnych, więc postanowił napisać z prośbą o pomoc w odnalezieniu rodziny, która pochodzi właśnie z Janowca. Chciałby też móc zobaczyć jakieś zdjęcia swoich przodków, dlatego bardzo Was proszę, kochani - jeśli ktoś z Was wie o kogo chodzi napiszcie w komentarzu (pod wpisem) lub na priv (adres na samym dole).  Jeśli ktoś z Was posiada zdjęcia krewnych i przodków p. Przemka, proszę Was bardzo, prześlijcie  i podzielcie się nimi z p. Przemkiem.. A może odezwie się sama rodzina.. ;)

***

Babcia p. Przemka nazywała się Helena Wójcik (z domu Tarłowska), wyszła za mąż za Stanisława Wójcika z Oblas i miała dwóch synów Jgnaca  (ojca p. Przemka) i Karola.

Była córką p. Weroniki (z d. Jaroszyńskiej) i Jana Tarłowskich.

P. Helena była siostrą p. Czesława Tarłowskiego, Marii, Elżbiety (Flakowskiej, ż. Romana, Biety) i Aleksandry (Anzelm, Oli).

Na początku XX wieku jej rodzice (Weronika i Jan Tarłowscy) wyjechali do Samarykandy w Uzbekistanie, gdzie p. Jan pracował jako felczer w różnych szpitalach. Tam się właśnie urodziła p. Helena i tam zmarł p. Jan* w 1918 r. Potem wrócili do Janowca.

Po wojnie p. Helena Wójcik (z d. Tarłowska) razem z trzema siostrami przeniosła się do Nowej Wsi Królewskiej k/Wrześni.

Pani Weronika* zmarła w 1946 r. w Janowcu (obecnie przeniesiona na cmentarz we Wrześni). 

*** 

Dziadek p. Przemka nazywał się Stanisław Wójcik, był synem Marii (z d. ??) i Ludwika Wójcików, którzy zmarli na przełomie lat 1950/60 w Oblasach.

Pan Stanisław Wójcik był bratem p. Franciszka (umieszczonego na tablicy poległych, rozstrzelanych w Zwoleniu), Jana, Edwarda*, Heleny (Kochańskiej), Marii (Figury), Zofii (Skowyry, l. 98)

Jak zwykle liczę na Waszą pomoc, kochani i pozdrawiam serdecznie, gdziekolwiek jesteście... z Janowca nad Wisłą ;)

buncyk@gazeta.p

..p.s. Ciągle aktualne !!!

Dodano 17.09.14 r. :


Odezwała się krewna p. Przemka, p. Elżbieta, wnuczka p. Jana Wójcika. I tak.. wiemy już, że : p. Marianna (czy Maria) i Ludwik mieli jeszcze syna Antoniego, który przez długie lata mieszkał w woj. poznańskim, nieopodal Wrześni. Miał córkę Lidię, która mieszkała w Puławach, miałaby teraz nieco ponad 70 lat. Pani Elżbiecie wydaje się, że p. Lidka miała starszego brata, ale nigdy go nie spotkała i nie ma pewności, czy nie zawodzi ją pamięć.. U schyłku życia p. Antoni mieszkał w Oblasach i troszczyła się o niego jego siostra, Helena.

Niestety p. Elżbieta nie posiada fotografii rodzinnych z tego okresu. Prosi o przekazanie tych danych Przemkowi i załącza serdeczne pozdrowienia.

Postanowiłam napisać tutaj, ponieważ być może informacji o swoich przodkach poszukuje też reszta rodziny p. Wójcików..  

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś dane lub zdjęcia, proszę napisać..

Pozdrawiam.. :)

sobota, 06 kwietnia 2013

Rodzina p. Bolesława Delendowskiego* s. Marianny (z d.Sijka) i Aleksandra Delendowskich poszukuje rodzeństwa i krewnych p. Bolesława, który tu się urodził. Rodzina nie posiada zdjęć domu, w  którym się wychowywał p. Bolesław, nie zna też naszej miejscowości..

Z tego, co udało się już ustalić siostrą p. Bolesława Delendowskiego* była p. Antonina Grądziel*, nauczycielka (mąż nauczyciel), mieszkali na Pradze naprzeciwko starej apteki (p. Krajewskich).

Czy ktoś z państwa wie, czy p. Bolesław i Antonina mieli jeszcze jakieś rodzeństwo ??

Będę wdzięczna za kontakt.

buncyk@gazeta.pl

..cd..

Już wiemy, że p. Antonina i Bolesław mieli jeszcze brata, p. Jana, który mieszka w Puławach..

O autorze
Tagi