Janowiec nad Wisł± dawniej i dzi¶ - jest to fotoblog Janowca jakiego dot±d nie znali¶cie, utworzony ze zdjęć przez Was przysyłanych. Zapraszam serdecznie w odwiedziny i do komentowania. Pozdrawiam.

Wpisy z tagiem: AK

poniedziałek, 11 listopada 2013

tablica poległych

Tablica poległych żołnierzy w latach 1939-1945, która znajduje się na ko¶ciele.

Czy kto¶ wie może, gdzie znajduj± się groby reszty żołnierzy ?? Tych, którzy nie s± pochowani w Zwoleniu ??

Je¶li kto¶ wie, napiszcie proszę, to jest być może bardzo ważne dla rodziny bliższej i dalszej..

*****

Już wiadomo, że p. Wacław Ja¶lan (brat Bolesława) pochowany jest w Warszawie na Pow±zkach, w kwaterze Ko¶ciuszkowców*... pierwszy rz±d, pi±ta mogiła*.

*****

Dodano dn. 21.03.14 r. :   Pan "Sławek" Skowyra* był żołnierzem AK pod dowództwem Hieronima Dekutowskiego "Zapory". Zgin±ł w walce z Niemcami pod Kożuchówk±. Pochowany jest w lesie k/Chodla. Na tablicy jest bł±d, ponieważ faktyczne imię Pana Skowyry, to Bogusław, ps. "Sławek". Niestety nie podano na niej wła¶ciwego imienia, co niniejszym czynię i prostuję  na pro¶bę rodziny. Natomiast w kilku innych miejscach, np. na pomniku w Lublinie upamiętniaj±cym żołnierzy AK, zgrupowania mjr. H. Dekutowskiego widnieje  imię Bogusław, ps. "Sławek".

sobota, 03 listopada 2012

mogiły żołnierzy AK w Zwoleniu

Przy grobach zamordowanych w 1944 r. żołnierzy AK z Janowca.

Dziękuję za pamięć i zdjęcie p. Marii i Zbigniewowi Graszkiewiczom (z Kozienic).

Na zdjęciu p. Zbigniew, syn p. Wojciecha, wnuk p. Jana*.

sobota, 29 wrze¶nia 2012

1945 r.

Rodziny na grobach swoich bliskich w pierwsz± rocznicę ¶mierci rozstrzelania w Zwoleniu.

ROCZNICA ¦MIERCI

Od lewej stoj± : p. Czesława Delendowska (Cenia, z d. Graszkiewicz), Kazimierz Delendowski, Apolonia* Kwiatkowska (Pola, z d. Graszkiewicz), Zofia Graszkiewicz (ż. Mariana*), Wanda* Tarłowska (z d. Delendowska), (??), (??), Barbara ( z d. G±ciara), Maria G±ciara.

ROCZNICA ¦MIERCI buncyk.blox.pl

¶roda, 19 wrze¶nia 2012

Pomnik ku czci żołnierzy AK , rozstrzelanych przez Niemców w Zwoleniu w 1944 roku, oraz poległych w czasie II wojny ¶wiatowej podczas walki  i umęczonych w obozach. Tablica z nazwiskami poległych znajduje się.. na ko¶ciele.

 pomnik w Janowcu

pomnik w Janowcu

1 , 2
 
O autorze
Tagi